Wydawać by się mogło, iż wybór koloru przewodniego ślubu jest czymś prostym i banalnym. Wybierając kwiaty czy dekoracje, zazwyczaj kierujemy się naszym ulubionym kolorem. Jednakże, nasz ulubiony kolor może zupełnie nie pasować  do scenerii, w jakiej odbywa się ślub. Jak zatem wybrać odpowiedni kolor przewodni ślubu i wesela?

Ślub w Grecji
Ślub w Grecji

Przede wszystkim powinniśmy wybrać przynajmniej dwa kolory, które będą się wyróżniały i dominowały. Dobrze jest również kierować się paletą barw, która jest niezwykle pomocna w łączeniu kolorów.

Wybór koloru przewodniego ślubu warto dopasować do scenerii, w jakiej odbędzie się ślub. Inny kolor będzie pasował np. na plaży, inny w gaju oliwnym, a jeszcze inny na tarasie.

Ślub w Grecji
Ślub w Grecji

Możecie również kierować się najmodniejszym kolorem roku. W roku 2022 królują zdecydowanie pastele. Tak więc błękit, mięta, wrzos, jasny różowy i nieśmiertelna zieleń powinny znaleźć się na Waszej liście.

Pamiętajcie, że kolor przewodni będzie obecny nie tylko w kwiatach i wystroju, czy sukienkach druhen, ale również na zaproszeniach, winietkach oraz wszelkich dodatkach ślubnych. Niby nic, a jednak odgrywa on bardzo ważną rolę w efekcie końcowym. Dlatego warto dobrze przemyśleć jego wybór i odpowiednio połączyć barwy, tak aby nie uzyskać efektu przeciwnego do zamierzonego.

Ślub w Grecji